Gündem

Triss Merigold’u Witcher 2.sezonunda daha çok görebiliriz

Anna Shaffer’ın rolünü üstlendiği The Witcher’daki Triss Merigold karakteri, Netflix‘deki dizi uyarlamasında ilk sezonda çok da aman aman önemli bir rol oynamadı. Video oyunlarında sıkça gördüğümüz, kızıl saçları ve oyun karakteri de olsa gözlerinden kendimizi alamadığımız Triss Merigold’un hem kızıl saçlı görüntüsünden sapması hem de ana karakter olarak rolü göz önüne alındığında çok da yer bulamadığı oyundan gelen izleyeciler için az geldi. Aslında bakarsak burda oyundaki görselden yola çıktığımız için yanılıyor olabiliriz zira Triss Merigold’un Dizideki görseli oyundan değil, romanından uyarlandığı için ordaki görsel ve rol duruşu romanlara çok benziyor .

Video oyunlarındaki rolünün aslında romanlardaki rolünden daha belirgin hale getirildiği göz önüne alındığında, Triss’in 2. sezonda daha büyük bir rol oynayıp oynamayacağını doğrulamak zor. Ayrıca, ikinci sezondan sonraki sezonlar da dahil olmak üzere konunun akış hızına bağlı. The Witcher romanlarının yazarı Andrzej Sapkowski’nin film uyarlaması için gayet yaratıcı bir danışman olduğu düşünüldüğünde, şovun romanlara oyunlardan daha yakın kalacağına inanmanın başka bir nedeni var.

Triss Merigold, üç oyun serisinin hepsinde olduğu ve oyunların başında Geralt’ın ana sevgilisi olduğu düşünüldüğünde, oyun serisinden yola çıkan hayranlarını, belki de romanından yola çıkan hayranlarından daha fazla kayırıyor. Triss aynı zamanda The Witcher 3 oyun’undaki en büyük romantizm seçeneğiydi. Kurguya göre oyuncular aslında Triss’den vazgeçmeli ve Yennefer’i hikayede romantizm seçeneği yapmak için biraz daha çaba sarf etmeliydi.

The Witcher oyun serisinin topluluğunda Yennefer ve Triss arasında çok fazla karşılaştırma ve tartışma var . Triss‘i tercih eden fanlar, Yennefer’in daha zor, daha soğuk ve sert çizgide bir karakter olduğunu düşündüğünden Yennefer’e kıyasla Triss’in daha neşeli ve daha sıcak kanlı bir karakter tonu olması hasebiyle tercih edebilir.

Yinede bu tüm bu karşılaştırmaların dışında bizce Rivia’lı Geralt için biraz çekişme güzel olur gibi. O yüzden kitabın konusundan çok fazla uzaklaşmadan Triss görmek diziye heyecan katabilir.

 

Bu içeriğe tepkin?