GaleriMobil

OnePlus Nord Ünlü Youtuber’ın Dayanıklılık Testlerini Geçemedi

Neredeyse her akıllı telefon ve cihazın test ve sökme testlerine sokan ünlü Youtuber JerryRigEverything, masasına bu sefer OnePlus’ın son cihazı Nord modelini aldı.

OnePlus Nord, Her nekadar JerryRigEverything’in video’sundan izlediğimiz 6. seviye moh çizgi testindenden itibaren çizilmeye başladıysa da çizilme testinden geçmiş gibi görünmektedir, ancak asıl problem bükülme testleri sırasında ortaya çıkmıştır. OnePlus Nord, iç kısımları çatlarken ve telefon üzerine önemli miktarda baskı uygulandıktan sonra kullanılamaz hale gelecek kadar sorun çıkarmaya başladı.

Yüzeyi farklı seviyelerde çizerek OnePlus Nord dayanıklılık video testini başlatan Zack Nelson, telefon’un Moh ölçeğinde 7. seviyede daha derin, koruyucularla 6. seviyede çizildiğini söylüyor. OnePlus Nord’un ön camında Gorilla Glass 5 koruması var iken arka kapağında herhangi bir koruma yok. Bu arada ön cam ile telefonun çerçevesi arasında, ara sıra düşmeler için ekstra koruma sağlayan plastik bir tampon tabakası göze çarpıyor.

Çizik Testi Normal, Kasa Testi Ağlıyor

OnePlus Nord’da ilginç olan dayanıklılık testi sırasında, metal bir çerçevesinin olmadığı keşfedilmiştir . Metal bir çerçeve yanılsaması oluşturmak için gümüş eloksallı bir kaplamaya sahip, ancak gelgelelim çerçeve aslında plastiktir. Güç düğmesi ve anahtar metalden yapılmış ve telefonun arkası camdan yapılmış. SIM tepsisinde daha fazla güvenlik için giriş koruması olduğu görülmektedir.

Alev testi sırasında, OnePlus Nord pikselleri yaklaşık 20 saniye sürekli alevden sonra beyazlaşmaya başladı. Ünlü youtuber bu piksellerin soğuduktan sonra asla tam olarak iyileşmediğini söylüyor. Bu arada ekran altı parmak izi okuyucusuna sahip telefonun ön camındaki çiziklerin optik parmak izi tarayıcısının verimliliğini etkilemediği de gözlemleniyor.

Bununla birlikte, bükülme testi sırasında, OnePlus Nord yapısal sorunları vurgulanır ve ilk basınç uygulandıktan hemen sonra fark edilir bir bükülme oluşuyor. Telefona ön kısımdan daha fazla bükülme basıncı verdiğinde, çatlama sesi duyuluyor. Ses kontrol butonlarının altındaki çerçeve çatlamış gibi görünüyor.

Her ne kadar testi geçemese de uygulanan bu basınç ve maruz bırakılan etkiler telefonun günlük kullanım sırasında oluşmayabilir. Ancak yine de bu telefonu kullanan kişilerin arka cebinden uzak tutmalarını tavsiye ediyor.

Şuan sadece Hindistan’da satışa sunulduğu için ilerleyen günlerde OnePlus Nord inceleme videoları’nı daha sık göreceğimize eminiz.

Bu içeriğe tepkin?