Mobil

Samsung Galaxy S10 Lite İlk Geliştirme Güncellemesini Aldı

Samsung’un cihaz anatomisinde köklü değişikliklere gittiğinin en büyük kanıtı olan ve bu konuda ilk olan Samsung Galaxy S10 Lite, bilindiği üzere Samsung tarafından bir “amiral gemisi” olarak değerlendiriliyor ve aylık güvenlik güncellemeleri alıyordu. Samsung dün gece itibariyle G770FXXU2BTF3 band sürüm kodlu 346 MB boyutundaki yeni güncellemesini ülkemizde OTA (Over The Air) üzerinden dağıtımına başladı.

Geçtiğimiz yılın amiral gemisi işlemcisi, hatta Antutu ve diğer popüler benchmark testlerinde lite olmayan, Exynos 9820 işlemcili Samsung Galaxy S10 versiyonundan çok daha yüksek  performans veren Snapdragon 855 işlemcisi sayesinde Üst segment Fiyat/Performans cihaz listelerinde en üst sıraya oturmayı başaran Galaxy S10 Lite, Super Amoled Plus ve HDR10+ özellikleri ile de bir çok akıllı telefondan daha çok ön plana çıkmıştı.

Yeni Güncellemeler Neler Sunuyor?

  • İşlevlerin genel kararlılığı iyileştirildi.
  • Kameranın fotoğraf kalitesi iyileştirildi.
  • Kamera uygulamasının dengesi iyileştirildi.
  • Ses uygulamasının kalitesi iyileştirildi. (Hoparlör, Müzik kulaklığı)
  • Parmak izi tanıma performansı iyileştirildi.
  • Aşağıdaki özellikler silindi: MirrorLink
  • Cihazın güvenliği iyileştirildi.

Bunun dışında Cihaz kararlılığı ve hata düzeltmelerine yoğunlaşan samsung, performans iyileştirmelerini de sağlamış görünüyor.

Kullanıcılar’ın Geri Bildirimleri Ne Durumda?

Samsung Community’den derlediğimiz Samsung Galaxy S10 Lite kullanıcılarının yaşadıkları problemleri incelediğimizde beraberinde gelen Type-C kulaklığın berbat bir ses kalitesi, cızırtıdan duyulamayacak seviyelere ulaştığu yönünde idi. Hatta kullanıcılar 2 kere farklı zaman dilimlerinde Sistem güncellemeleri dışında ekranda “Kulaklık Güncellemesi Geldi, kulaklığınızı güncelleme bitene kadar çıkarmayın” uyarısı gördüklerini ifade ediyorlar. Bu bağlamda Type-C kablolu bir kulaklığa güncelleme gönderilmesi tarafında ilk kez duyum aldığımızı söyleyebiliriz.

XDA Developers üzerindeki bazı ülkelerden Samsung Galaxy S10 Lite kullanıcılarının gönderdiği bir başka sorun bildirimi ise, yeşillenme, sararma (Greenish/Yellowish) ekran problemi. Yazarımızın kullandığı cihazda hiçbir problem görüntülenmedi ancak bu sorunun varlığını kanıksamaz elbette.

Yeni güncelleme ve getirdiği geliştirmeler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Bizimle deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu içeriğe tepkin?