Teknoloji

Google Play’e Arama Filtreleme Özelliği Geldi

İhtiyaçlarınıza uygun uygulamayı bulmak, özellikle aynı amaca hizmet eden çok sayıda mevcut seçenek nedeniyle Google Play Store’da hedefinize ulaşmanız oldukça zor olabilir. Kullanıcıların uygulamaları keşfetmesini kolaylaştırmak için bir adım olarak, yazılım devi Google, Play Store’da arama filtreleri ekliyor.

Google, sunucu tarafı değişikliği yoluyla arama filtreleme seçeneği sayesinde, arama filtrelerini kullanmak için Google Play Store’un en son sürümünde olmanız gerekmiyor. Ancak, uygulamalarınızı güncel tutmak yine de iyi bir seçenektir.  Şu anda, arama filtresi öncelikle 4 veya 4.5+ yıldıza sahip uygulamaları seçmenize izin vermeye yönlendirilmiş. Bazı durumlarda, yeni uygulamaları, premium uygulamaları ve editörün seçimini filtreleyebilir ve seçebilirsiniz.

Mükemmel uygulamayı bulma arayışını daraltmak için özel filtrelere sahip olma fikri çok takdir edilir ve hoş bir hareket olsa da, birden fazla filtre uyguladıktan sonra hit almak için arama sonuçlarının doğruluğunu sorgulayabilirsiniz. Deneysel olduğu için çok da yadırgamamak lazım, zira google bu özelliği Aralık 2017’den beri deniyor ve henüz tüm tam performans memnuniyet geri dönüşü alınabilmiş değil.

 

Bu içeriğe tepkin?