MobilTeknoloji

Microsoft Aile Güvenliği Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Microsoft Aile Güvenliği uygulaması, Esasında Microsoft’un Google’ın yeni duyurduğu aile bağlantısı uygulamasına karşı rakip olarak çıkarmış olduğu, elbette aile güvenliği için herkesin fayda sağladığı bir uygulamadır.. Çocuğunuzun telefonunu, konumunu nasıl kullandığına dair bilgi verir ve hatta uygulamaların kullanımı, oyun’da kalma süresi gibi unsurlarda zaman sınırları belirlemenize olanak tanır.

Daha önce Microsoft Aile Güvenliği (Microsoft Family Safety) bugüne kadar yalnızca çocuğunuzun Windows 10’da bilgisayar kullanımını kontrol etmek için bir uygulama idi. Artık Android için ve iOS için kullanılabilir durumda. Apple’ın halihazırda Screen Time adlı buna benzer bir uygulamaya sahip.

Microsoft Aile Güvenliği Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Microsoft Family Safety ürününü kullanmanın birkaç önkoşulu vardır. Bir Microsoft Aile Grubuna sahip olmanız, çocuğunuzun telefonunda Microsoft Launcher ve Edge veya Internet Explorer yüklü olması ve çocuğunuzu aile grubunuzun bir üyesi olarak eklemeniz gerekir.

1- Öncelikle buradan microsoft hesabınızla giriş yapın. Başlamak için Microsoft Aile Güvenliği sayfasını ziyaret edin . Eğer yoksa sizin Microsoft ile hesabı oluşturmanız istenir. Ardından, başlamak için Aile grubu oluştur’u seçebilirsiniz .

2- Aile grubunuzu ilk kez oluşturmak için bölgeniz, ailenizde kaç çocuk sahibi olduğunuz ve yaşları gibi birkaç soruyu yanıtlamanız gerekir.

3- Microsoft hesabınıza giriş yaptığınızda , gruba aile üyeleri eklemeye başlamak için Aile bölümündeki Üye ekle bağlantısını seçin .

4- Grubunuza yeni bir aile üyesi eklemeniz istenir. Bir eş ekliyorsanız Ajanda’yı seçin. Eğer bir çocuk ekliyorsanız çocuğunuzun e-posta adresini, Captcha doğrulama kodunu girin ve Davetiye gönder’i seçin.

5- Davetiye gönderilen her bir e-posta içerisindeki davetiyenin kabul edilmesini sağlayın.

6- Aile alt hesaplar ilk kez eklendiğinde, Microsoft Aile Grubunuzdaki hangi düzenleyicilerin görebileceğini bir kereye mahsus yapılandırmanız gerekir. Çocuğunuzun hesabı altında İzinleri yönet’i seçin . Tüm bölümler altında ajanda izinlerini etkinleştirin.

7- Çocuğunuz gruba katıldıktan sonra, konumlarını takip edebilmeniz için Microsoft Launcher uygulamasını telefonlarına da yüklemeleri gerekir. Şu anda, bu uygulama yalnızca Android için kullanılabilir . Çocuğunuzun Microsoft Launcher uygulaması için uygulama izinlerine girmesine ve en azından Konum ayarını etkinleştirmesine yardımcı olun .

Diğer özelliklerin özellikle tarayıcı geçmişi takibi yapabilmeniz için çocuğunuza aile tablet yada akıllı telefonunda Microsoft Edge yada Internet Explorer’ın yüklü olması gerekmektedir.

8- Hepsi bukadar. Tüm menülerin görünmesini için Microsoft Güvenlik Ailesi uygulamasına Microsoft Launcher uygulamasıyla senkronizasyon için biraz zaman vermeniz gerekir.

Bu içeriğe tepkin?