Teknoloji

Samsung, A50 ve A40 modelleri için Android 10 geliştirmesine başladı

Samsung, Android 10’u hem amiral gemileri hem de Üst-Orta segment dahil olmak üzere şaşırtıcı sayıda cihaz için piyasaya sürmüş olabilir, ancak şirketin yayınladığı yol haritasına göre bu yıl piyasaya sürülen Galaxy telefonlarının büyük bir kısmı Android’in yeni sürümünü olan Android 10 alacak gibi görünüyor. Samsung, Galaxy A30 dışında şu ana kadar satışı yapılan tüm A serisi cihazlarını nisan ayından itibariyle Android 10’a güncellemeye başlamayı hedefliyor.

Ancak görüldüğü üzere Samsung, Galaxy S10, Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 9 gibi Amiral gemisi cihazlarında Android 10 güncellemesini gecikmeler yaşattı. Bu olumsuzluğun Galaxy A serisi cihazları içinde yaşanabilir mi zamanla göreceğiz ancak Aralık 2019 itibariyle Galaxy A50 ve Galaxy A40 için Android 10’da geliştirmeye başlaması nisan ayına yetişmesi için bir sebep görünmüyor.

M20 ve M30 cihazlarında yapıldığı gibi One UI 2.0 olmayan bir Android 10 sürümünün yayınlanmış olması, A50 ve Galaxy A40 güncellemesine en azından bazı büyük One UI 2.0 özelliklerini eklemesini getireceği düşünülebilir.

Bu içeriğe tepkin?